Jhr. H. Backer

foto Jhr. H. Backer

Bankierszoon uit een tot het Amsterdamse stedelijke patriciaat behorende familie. Hijzelf bekleedde eveneens enkele bestuursfuncties. Zo was hij commissaris van de zandpaden naar Muiden, Naarden en Weesp. Woonde op de Keizersgracht en had een buiten in 's-Graveland. Was gelieerd aan de voorname regentenfamilie Dedel. Tweede Kamervoorzitter in de zitting 1840/1841.

financiële oppositie, moderaat of gematigd liberaal
in de periode 1827-1846: lid Tweede Kamer, voorzitter Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 15 augustus 1792

overlijdensplaats en -datum
's-Graveland, 30 november 1846

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • "financiële oppositie"
  • moderaat of gematigd liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid stedelijke raad van Amsterdam, van 12 maart 1824 tot 30 november 1846
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1827 tot 30 november 1846 (1827-1840 voor Holland, 1840-1846 voor Noord-Holland)
  • voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van oktober 1840 tot oktober 1841

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Ridderschap van Holland, vanaf 1818
  • hoogheemraad Hoogheemraadschap Zeedijk beoosten Muiden, van 1840 tot november 1846

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Behoorde in 1837 tot de 21 leden die tegen de begroting 1838/1839 stemden. Stemde tevens tegen de ontwerp-Wet op de middelen.
  • Behoorde in 1839 tot de 14 leden die tegen de voorlopige begroting 1840 stemden

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader behoorde tot de Amsterdamse regentenklasse en was deelgenoot in een assurantiefirma en effectenhandel

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.