F. (Fred) Borgman

foto F. (Fred) Borgman

Jonggestorven CDA-politicus van AR-huize, die zich in de CDA-Tweede Kamerfractie aansloot bij de loyalisten die zich tijdens het kabinet-Van Agt/Wiegel van tijd tot tijd vooral op het gebied van buitenlands beleid en defensie tegen het kabinetsbeleid keerden. Woordvoerder volksgezondheid en levensvraagstukken en vier jaar secretaris van de Kamerfractie. Tegenstander van een euthanasieregeling. Was voor hij Tweede Kamerlid werkzaam in de bloemensector en secretaris van de Christelijke kruideniersbond. Verder was hij voorzitter van de ARJOS. Werd later gemeentebestuurder in Aalsmeer en na zijn Kamerlidmaatschap burgemeester van Nijkerk.

CDA
in de periode 1978-1990: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Freddie (Fred)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Aalsmeer, 16 december 1946

overlijdensplaats en -datum
Amersfoort, 11 mei 1996

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1964 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • burgemeester van Nijkerk, van 16 maart 1990 tot 1 december 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 16 maart 1990
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 september 1981 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 april 1978 tot 10 juni 1981
  • wethouder (van onderwijs, economische en sociale zaken) van Aalsmeer, van 3 september 1974 tot 1 april 1978

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • lid Raad van Commissarissen Beleggingsmaatschappij "Borko" B.V. te Aalsmeer, van december 1983 en nog in januari 1990
  • voorzitter bezwarencommissie ambtenaren, gemeente Aalsmeer, van januari 1986 en nog in januari 1990

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 september 1989 tot 16 maart 1990 (derde ondervoorzitter)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 juni 1986 tot 14 september 1989

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volksgezondheid, defensiepersoneel en gehandicaptenbeleid. Was woordvoerder bij de behandeling van wetsvoorstellen inzake euthanasie.

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1975 voorstander van vorming van het CDA op Bijbelse grondslagen. Een door hem ingediend amendement waarin van CDA-politici instemming met die normen werd verlangd, werd door het eerste CDA-congres echter verworpen.
  • Sympatiseerde met de CDA-loyalisten ten tijde van het kabinet-Van Agt I

uit de privésfeer
Zijn vader was directeur van handelskwekerij "firma Borgman" te Aalsmeer en directeur van beleggingsmaatschappij "Borko" B.V.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.