Mr. J. (Jan) van Walsem

foto Mr. J. (Jan) van Walsem
bron: Fotobureau Dijkstra

Uit het bedrijfsleven afkomstig Tweede Kamerlid van D66 tijdens de paarse kabinetten. Was directeur van een installatiebedrijf en voorzitter van de werkgeversorganisatie in de installatiebranche. In de Kamer woordvoerder voor onder meer economische zaken (industriebeleid, winkeltijden) en marktwerking in het openbaar vervoer. Maakte zich sterk voor betere verantwoording van overheidsuitgaven en was vier jaar voorzitter van de commissie voor de rijksuitgaven. Deed van zich spreken toen hij zich zeer kritisch uitliet over de band die tussen het koningshuis en de familie Zorreguieta zou ontstaan door het huwelijk van de prins van Oranje.

D66
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oudenrijn (Utr.), 18 juni 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • directeur/eigenaar "Naupegus" B.V., omstreeks april 1994 tot 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 augustus 1994 tot 19 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • voorzitter Fosag (Koninklijke Federatie van Ondernemers in het schildersbedrijf), van 10 september 2002 tot 2009 (drie dagen per week)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter woningcorporatie "De Veste", vanaf februari 2012
  • voorzitter Raad van Commissarissen Dijklander ziekenhuis (na fusie)

vorige (2/14)
  • voorzitter Raad van Toezicht Waterlandziekenhuis, vanaf april 2011
  • werkgeversvoorzitter Bedrijfstakpensioenfonds, Schilders-, Afwerkings- en Glaszetbedrijf (BPF Schilders), van juni 2003 tot juli 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek College van toezicht sociale verzekeringen (Ctsv) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 1996 tot juli 1996
  • voorzitter commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken (technologie, industrie, buitenlandse handel), verkeer en waterstaat (openbaar vervoer, luchtvaart) en rijksuitgaven. Voerde namens zijn fractie in 1999 het woord bij het debat met de regering over het rapport van de enquêtecommissie Bijlmerramp.
  • Vormde in 1999 met Jan van Zijl (PvdA) een werkgroep die de opzet voor de 'Dag der verantwoording" (tweede woensdag in mei) voorbereidde

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Beschouwde zijn betrokkenheid bij het opstellen van de nieuwe Comptabiliteitswet als zijn grote politieke succes

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was onderwijzeres

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.