C.S. (Cees) van Wingerden

foto C.S. (Cees) van Wingerdenvergrootglas

Gepensioneerde manager van onder andere DSM die vier jaar AOV-Tweede Kamerlid was. Maakte sinds mei 1995 nog alleen met W.J. Verkerk deel uit van de AOV-fractie, nadat een conflict met Jet Nijpels was ontstaan. Kort voor de verkiezingen van 1998 kwam het ook tot een breuk met zijn fractiegenoot Verkerk. In de Kamer hield hij zich vooral bezig met financieel-economische zaken.

AOV
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornamen (roepnaam)

Cornelis Simon (Cees)

personalia

geboorteplaats en -datum
Alblasserdam, 4 mei 1927

overlijdensplaats en -datum
Brummen, 20 juli 2012

partij/stroming

partij(en)
AOV (Algemeen Ouderen Verbond)

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Groep-Van Wingerden/Verkerk, van 31 mei 1995 tot 29 augustus 1995 (daarna AOV-fractie)

hoofdfuncties en beroepen

  • correspondent, scheepsbouwconcern "IHC" te Kinderdijk, van 1950 tot 1956
  • medewerker "Rockwool-Lapinus" (isolatiefabrikant) te Roermond, vanaf 1957
  • statutair en commercieel directeur, "Rockwool Lapinus" te Roermond, van 1971 tot 1976
  • commercieel manager divisie bouw, N.V. "DSM" (Dutch States Mines), van 1977 tot 1984
  • commercieel manager, "DSM Aardgas" B.V., van 1984 tot 1987
  • pensioen (v.u.t.-regeling), van 1987 tot 1992
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • fractievoorzitter AOV Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 augustus 1995 tot 19 mei 1998

partijpolitieke functies

  • fractiesecretaris AOV Tweede Kamer der Staten-Generaal, van september 1995 tot 19 mei 1998

nevenfuncties

  • commercieel adviseur van de algemeen directeur, Isover Brussel, van 1987 tot 1989
  • lid bestuur Stichting SOV Catering Services te Utrecht, van 1987 tot 1988
  • voorzitter Raad van Commissarissen SOV Beheer B.V. te Utrecht, van 1989 tot 1992

opleiding

voortgezet onderwijs
  • middelbare school

activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met financieel-economische zaken

opvallend stemgedrag
  • Stemde in 1995 als enige van de ouderenfracties vóór het wetsvoorstel Wet uitbreiding loondoorbetalingsplicht bij ziekte

wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd op 16 mei 1995 door het hoofdbestuur van het AOV geschorst als partijlid, vanwege zijn disfunctioneren, openbaarmaking van (deels) vertrouwelijke gegevens over fractieleden en -medewerkers, en zijn steun aan de Eerste Kamerkandidatuur van partijvoorzitter Batenburg. Op 23 mei 1995 zegde de fractie het vertrouwen in hem op en een week later werd hij uit de fractie gezet. W.J. Verkerk verklaarde zich solidair met hem. Vormde vanaf 31 mei 1995 de Groep-Van Wingerden/Verkerk. Verklaarde op 29 augustus 1995 in de Tweede Kamer dat hij en Verkerk zich na het op 10 juni door de AOV-ledenvergadering uitgesproken royement van Nijpels, Aiking en Boogaard als rechtmatige AOV-fractie beschouwden.

woonplaats(en)/adres(sen)
Eindhoven, Veldm. Montgomerylaan 381, omstreeks 1994 en nog in 1995

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1995)

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.