H.M. (Jet) Nijpels-Hezemans

foto H.M. (Jet) Nijpels-Hezemansvergrootglas

Fractieleider van het AOV en later van de naar haar genoemde groep-Nijpels in de Tweede Kamer. Was actief in de Eindhovense gemeentepolitiek, stapte na een conflict uit de VVD en werd in 1994 lijsttrekker van het door Martin Batenburg opgerichte Algemeen Ouderenverbond. Kon als voorzitster de haastig samengestelde fractie echter niet bijeenhouden en scheidde zich met twee anderen af. Richtte toen Senioren 2000 op. Na de verkiezingen van 1998 waarbij die partij geen zetel behaalde, verdween zij uit de politiek. Schoonzuster van VVD-voorman Ed Nijpels.

AOV, groep-Nijpels (ex-AOV)
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornamen (roepnaam)

Henriëtte Maria (Jet)

personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 10 september 1947

partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), omstreeks 1974 tot december 1993
  • lijst-Nijpels (afsplitsing in de gemeenteraad van Eindhoven)
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), van 1994 tot 10 juni 1995 (geroyeerd)
  • Senioren 2000, vanaf 28 augustus 1995

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Nijpels, van 29 augustus 1995 tot 19 mei 1998

hoofdfuncties en beroepen

  • hoofd studentenuitzendbureau "Stass"
  • medewerker afdeling bouwzaken, Rijksuniversiteit Utrecht
  • medewerker Provinciale Griffie te Utrecht
  • medewerker financiële administratie van een apotheek
  • lid gemeenteraad van Eindhoven, van 29 april 1986 tot 12 april 1994 (eerst voor de VVD, later onafhankelijk)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • fractievoorzitter AOV Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 mei 1994 tot 29 augustus 1995
  • fractievoorzitter Groep-Nijpels Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 augustus 1995 tot 19 mei 1998

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was apotheker

woonplaats
Eindhoven

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1995)

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.