Dr. A.C. (Agnes) Kant

foto Dr. A.C. (Agnes) Kant

Bevlogen Tweede Kamerlid en enige tijd partijleidster van de SP. In Nijmegen gepromoveerd in de medische wetenschappen en aanvankelijk wetenschapper. Kwam in 1994 in de gemeenteraad van Doesburg en werd beleidsmedewerker van de Kamerfractie. Vanaf 1998 Tweede Kamerlid, dat zich vooral bezighield met de zorgsector. Kwam krachtig op voor de belangen van zorgconsumenten. Fel, vasthoudend debatester, die daardoor soms wel iets drammerigs had. Was in 2008 de logische opvolgster van Jan Marijnissen, maar kon diens populariteit niet benaderen en trad na de teleurstellende raadsverkiezingen van 2010 terug. Is sinds 2013 directeur van Lareb, een onderzoeksinstituut voor bijwerking van medicijnen.

SP
in de periode 1998-2010: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Agnes Catharina (Agnes)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hessisch-Oldendorf (Dld.), 20 januari 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf januari 1989

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • directeur Nederlandse Bijwerkingen Centrum "Lareb" te 's-Hertogenbosch, vanaf 1 april 2013
  • onderzoekleider Nederlandse Bijwerkingen Centrum "Lareb" te 's-Hertogenbosch, van 1 januari 2011 tot 1 april 2013 (onderzoek naar veiligheid van vaccins en mogelijke schadelijke effecten van geneesmiddelen tijdens de zwangerschap en op borstvoeding)
  • fractievoorzitter SP Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 juni 2008 tot 4 maart 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Stuurgroep Parlementaire Zelfreflectie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 maart 2008 tot 16 juni 2008
  • ondervoorzitter algemene commissie voor Jeugd en Gezin (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 april 2007 tot 23 september 2008

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • lid Comité Vrienden van "De Driestroom", omstreeks april 2006 en nog in maart 2007
  • lid Comité van Aanbeveling Meldpunt Vermisten van het Nederlandse Rode Kruis, omstreeks april 2006 en nog in maart 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/16)
  • Interpelleerde op 17 februari 2009 minister-president Balkenende over uitlatingen van een voormalig topambtenaar over Nederlandse steun aan de oorlog in Irak
  • Interpelleerde op 4 december 2008 staatssecretaris Aboutaleb over diens uitspraken over versobering van de Algemene Nabestaandenwet (31.802)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hield al op 19 mei 1998, de dag van haar beëdiging, bij het debat over de profielschets voor de nieuw te kiezen Tweede Kamervoorzitter haar maidenspeech
  • Voerde in juli 2002 bij afwezigheid van fractievoorzitter Marijnissen het woord bij het debat over het ontwerp-regeerakkoord
  • Voerde in juni 2007 bij afwezigheid van fractievoorzitter Marijnissen het woord bij het debat over het beleidsplan van het kabinet-Balkenende IV

uit de privésfeer
Haar ouders waren beiden directeur in het middelbaar onderwijs; zij gaven les op een school nabij Hannover voor Nederlandse kinderen van NAVO-militairen in Duitsland. Oorspronkelijk kwamen zij uit Noordoost Groningen.

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen 2002, 2003 en 2006 nummer 2 op de SP-kandidatenlijst

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.