Jhr. C.A. van Sypesteyn

foto Jhr. C.A. van Sypesteyn
Bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Haags ambtenaar met vele contacten in de hogere kringen in zijn woonplaats. Als ambtenaar West-Indisch specialist, maar in de Kamer vooral sprekend over Oost-Indië. Werd na zes jaar Tweede Kamerlid te zijn geweest voor Den Haag in 1873 Gouverneur van Suriname.

conservatief
in de periode 1867-1873: lid Tweede Kamer, Gouverneur van Suriname

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Cornelis Ascanius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 19 maart 1823

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 september 1892

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 1 september 1885 tot 24 september 1892
  • Gouverneur van Suriname, van 1 augustus 1873 tot 1 december 1882 (benoemd bij K.B. van 17 mei 1873)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 februari 1868 tot 18 mei 1873 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1867 tot 3 januari 1868 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)

officiersrangen (2/3)
  • kapitein, van 16 augustus 1858 tot 7 januari 1859
  • eerste luitenant, van 24 maart 1852 tot 1855

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid van diverse cultureel-wetenschappelijke genootschappen
  • lid Hoge Raad van Adel, van 22 mei 1883 tot 24 september 1892

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde in 1870 minister De Waal over de kolonisatie van West-Indië
  • Interpelleerde in 1869 minister De Waal over de toestand van de Kust van Guinea

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een broer van hem was directeur van het Koninklijk Huisarchief
  • Zijn vader was inspecteur der belastingen

verkiezingen (3/4)
  • Was in 1886 bij de algemene verkiezingen kandidaat in het district 's-Gravenhage, maar werd verslagen door de liberale kandidaten.
  • Versloeg in 1869 R.J.C. Metelerkamp (lib.)
  • Werd in 1868 bij de algemene verkiezingen in de eerste ronde samen met jhr. F. de Casembroot gekozen. Verslagen werden onder anderen de liberalen jhr. H.C. van der Wijck en jhr. F.L.W. de Kock.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.