N. (Nico) Schuurmans

foto N. (Nico) Schuurmans
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke vakbondsman en bestuurder uit Den Bosch, die in 1946 enkele maanden Tweede Kamerlid was en later vijftien jaar Eerste Kamerlid. Voorman van de Katholieke Arbeidersbeweging in het bisdom Den Bosch en vanaf 1949 21 jaar wethouder van de Brabantse hoofdstad. Als Kamerlid vooral woordvoerder op het gebied van het maatschappelijk werk.

KVP
in de periode 1946-1969: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Nicolaas (Nico)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Orthen (gem. 's-Hertogenbosch), 1 februari 1913

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 13 december 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • lid gemeenteraad van 's-Hertogenbosch, van 2 september 1946 tot 1 september 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 oktober 1946 tot 7 december 1946
  • wethouder (van sociale zaken) van 's-Hertogenbosch, van 6 september 1949 tot 1 september 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 februari 1953 tot 20 september 1955
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 16 september 1969

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • lid bestuur Stichting Samivoz (Samenwerkende instituten voor zorgverlening), tot december 1973
  • lid bestuur Stichting Craeyenburch te 's-Hertogenbosch, tot december 1973

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 13 oktober 1967 tot 12 december 1967
  • voorzitter vaste commissie voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 1967 tot 16 september 1969

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde als Tweede Kamerlid niet het woord
  • Was woordvoerder maatschappelijk werk en onderwijs van de KVP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
In de wijk Orthen staat het Nico Schuurmanshuis

verkiezingen
  • Was in 1952 Eerste Kamerkandidaat in en werd in 1956 en 1963 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.