Th.F.M. Schaepman

foto Th.F.M. Schaepman
bron: Persoonlijkheden

Defensie-woordvoerder van de RKSP-Tweede Kamerfractie in de jaren 1930 en 1940. Was officier en militair medewerker van dagblad De Maasbode. Later ook parlementair verslaggever en adjunct-directeur van die katholieke krant en politiek hoofdredacteur van Het Centrum. Sprak in de Kamer ook vaak over buitenlandse en binnenlandse zaken, bijvoorbeeld in 1933 over het wetsvoorstel inzake het (vooral tegen de NSB gerichte) uniformverbod.

RKSP, KVP
in de periode 1929-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Theodoor François Marie

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 20 februari 1879

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 23 november 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • parlementair redacteur, dagblad "De Maasbode", van augustus 1925 tot september 1929
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1929 tot 9 mei 1933
  • politiek hoofdredacteur, dagblad "Het Centrum", van 1 juli 1932 tot november 1937
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juni 1933 tot 8 juni 1937
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 juni 1939 tot 4 juni 1946

officiersrangen (2/3)
  • eerste luitenant der infanterie, van 10 september 1907 tot 3 augustus 1917
  • kapitein der infanterie, van 3 augustus 1917 tot 1919

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • vicevoorzitter Vereniging Nederland-Tsjechoslowakije
  • voorzitter Vereniging Nederland-Roemenië

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was defensie-woordvoerder van de RKSP-Tweede Kamerfractie. Sprak verder onder meer regelmatig over buitenlandse zaken, binnenlandse zaken, justitie en PTT-aangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Oprichter van het R.K. Mariniershuis te Rotterdam
  • Keerde tijdens de Bezetting vanuit Londen via Portugal terug naar Nederland. Zijn vertrek zou negatieve impact hebben gehad op het imago van Nederland bij de Britten.
  • Bij het bombardement op Den Haag in maart 1945 werd zijn huis getroffen en ging zijn gehele bibliotheek verloren

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.