Mr. F.S. van Nierop

foto Mr. F.S. van Nierop
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Opgewekt en werkzaam liberaal Eerste Kamerlid. In Amsterdam als raadslid een flamboyante verschijning met een 17e-eeuwse flaphoed. Als Kamerlid een levendig spreker, die veel gebaren maakte en zijn betogen met de nodige humor bracht. Door zijn vele functies in het bedrijfsleven en in de financiële wereld een typische vertegenwoordiger van het Amsterdamse zakenleven.

liberaal
in de periode 1899-1922: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Salomon

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 6 maart 1844

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 29 januari 1924

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • liberaal
  • lid kiesvereniging "Burgerpligt"

partij(en)
  • Liberale Unie, tot 16 april 1921
  • Liberale Staatspartij "De Vrijheidsbond", vanaf 16 april 1921

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 27 augustus 1879 tot 5 september 1905 (1897-1905 gekozen in district III)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 4 juli 1883 tot 19 september 1899 (voor het kiesdistrict Amsterdam)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1899 tot 23 juli 1904 (voor Noord-Holland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 24 juni 1922 (voor Noord-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/26)

  • lid College van Curatoren Nederlandsche Handels-Hoogeschool te Rotterdam, omstreeks 1919
  • lid bestuur Amsterdamsch Sanatorium voor Borstlijders

afgeleide functies, presidia etc. (2/10)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1919 tot september 1920
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 1921 tot december 1921

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer vooral over financiële zaken, waterstaat en koloniale zaken
  • Stemde in 1912 tegen de ontwerp-Radenwet, -Ziektewet en -Invaliditeitswet van Talma

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn eerste echtgenote was een dochter van de bankier Samuel Rothschild; zijn tweede vrouw van de commissionair Leon Gompertz
  • Twee zoons van hem waren gehuwd met dochters van A.F.K. Hartogh, Tweede Kamerlid

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.