Mr. J.E.H. baron van Nagell van Ampsen

foto Mr. J.E.H. baron van Nagell van Ampsen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Gelderse notabele en grondbezitter uit een voorname familie, die op 25-jarige leeftijd burgemeester van Laren (bij Lochem) werd. Was later gedeputeerde van Gelderland, en die provincie vaardigde hem in 1888 af naar de Eerste Kamer. Vervulde tevens een belangrijke hoffunctie.

conservatief-liberaal
in de periode 1888-1893: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Justinus Egbert Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 14 november 1825

overlijdensplaats en -datum
Laren (Gld.), 24 januari 1901

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief-liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • kamerheer van prins Frederik, tot september 1881
  • opperstalmeester, van 1 januari 1888 tot 24 januari 1901
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 19 september 1893 (voor Gelderland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • kamerheer in buitengewone dienst, van 6 augustus 1857 tot 1 januari 1888
  • lid Raad van Commissarissen Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, omstreeks 1888

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak eenmaal in de Eerste Kamer

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn zoon Seino was gehuwd met een dochter van J.E.N. baron Schimmelpenninck van de Oye, Tweede en Eerste Kamerlid
  • Een zoon van hem was burgemeester van Barneveld
  • Zijn moeder was grootmeesteres van koningin Anna Paulowna

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.