W.J.A. (Wiel) Mulders

foto W.J.A. (Wiel) Mulders
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Mijnwerker en vakbondsbestuurder uit Heerlen die zeven jaar deel uitmaakte van de KVP-Tweede Kamerfractie. Typische regiovertegenwoordiger die in de Kamer vooral opkwam voor de belangen van de Limburgse mijnwerkers. Vicevoorzitter van de Katholieke Mijnwerkersbond. Gebruinde, vurige afgevaardigde; klein van stuk. Vader van een groot gezin.

KVP
in de periode 1956-1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmus Josephus Alexander (Wiel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Schaesberg, 1 september 1899

overlijdensplaats en -datum
Horn (Lb.), 18 mei 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • vicevoorzitter NKMB (Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond), van 1 januari 1946 tot augustus 1952
  • algemeen bestuurder NKMB (Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond) belast met loon- en arbeidsvoorwaarden, van 1954 tot september 1956
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juli 1956 tot 5 juni 1963

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/10)

  • adviseur NKMB (Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond), van 1956 tot 1960
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van januari 1957 tot juni 1963

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken (mijnbouw) en sociale zaken (o.a. medezeggenschap, loonvorming, werkende jeugd). Voerde betrekkelijk weinig het woord.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.