Mr. H.R. van Marle

foto Mr. H.R. van Marle
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Notabele uit Deventer, die vier jaar liberaal Eerste Kamerlid voor Overijssel was. Werd op 32-jarige leeftijd burgemeester van Deventer en bleef dat zeventien jaar. Goed bekend met de Deventenaren. Zette zich in voor de ontwikkeling van zijn woonplaats tot een industriestad. Was later kantonrechter. Woonde op het landgoed 'Het Schol', waar eerder W.H. Cost Jordens had gewoond. Als Kamerlid betrekkelijk anoniem.

liberaal
in de periode 1895-1899: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Rudolph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deventer, 30 december 1832

overlijdensplaats en -datum
Deventer, 27 mei 1906

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 6 oktober 1873 tot juli 1886 (voor het kiesdistrict Deventer)
  • kantonrechter te Deventer, van 1 november 1882 tot 1 januari 1895
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juli 1895 tot 28 september 1899 (voor Overijssel)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid bestuur Geldersch-Overijsselsche maatschappij voor landbouw, omstreeks 1889
  • voorzitter Centrale Watersnood-commissie in Overijssel, 1894

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 1896 tot december 1896

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft slechts eenmaal het woord gevoerd in de Eerste Kamer, bij de behandeling van de begroting van Waterstaat 1898

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn broer en zijn tweede zoon waren gedeputeerden van Overijssel
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van P.M. Tutein Nolthenius, Tweede Kamerlid en burgemeester

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.