Mr. P.L. de Lom de Berg

foto Mr. P.L. de Lom de Berg
bron: Gemeentearchief Den Haag

Conservatieve katholieke burgemeester van Venlo, die negentien jaar Tweede Kamerlid was. In de jaren 1840 tegenstander van de Limburgse afscheidingsbeweging. In de Tweede Kamer vooral een behartiger van de Limburgse belangen (Maasaftappingen, spoorwegen, invoertarieven aardewerk, Limburgs bondscontingent etc.).

conservatief (katholiek)
in de periode 1849-1868: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pieter Lodewijk

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Venlo, 3 mei 1804

overlijdensplaats en -datum
Venlo, 31 december 1873

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (7/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1849 tot 20 augustus 1850 (voor het kiesdistrict Venlo)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 20 september 1852 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • notaris te Venlo, van 1851 tot 1866
  • lid gemeenteraad van Venlo, van oktober 1851 tot 31 december 1873
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1852 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juni 1853 tot 1 oktober 1866 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 november 1866 tot 3 januari 1868 (voor het kiesdistrict Roermond)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Stemde in 1866 tegen de motie-Keuchenius waarin afkeuring werd uitgesproken over het vertrek van minister Mijer vanwege diens benoeming tot Gouverneur-Generaal
  • Stemde in 1867 vóór de begroting van Buitenlandse Zaken

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1850 gekozen als tegenstander van de Limburgse afscheidingsbeweging

uit de privésfeer
Zijn vader was notaris en rentenier

verkiezingen (3/11)
  • Versloeg in 1866 bij de algemene verkiezingen K.L.J. Cornelis en F.H.K.E. baron de Keverberg
  • Werd in 1868 verslagen door J.H.L. Haffmans en K.L.J. Cornelis
  • Was in 1869 nog wel kandidaat, maar kreeg slechts 90 stemmen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.