Jhr.Mr. H.G. van Holthe tot Echten

foto Jhr.Mr. H.G. van Holthe tot Echten
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Jonkheer uit Assen, die ruim vijf jaar liberaal Eerste Kamerlid voor de provincie Drenthe was. Zoon van een notaris en zwager van een Kamerlid. In zijn woonplaats advocaat en wethouder en actief in bestuurlijke en rechterlijke functies.

liberaal
in de periode 1914-1919: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Gerard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Assen, 24 juli 1862

overlijdensplaats en -datum
Oosterbeek (gem. Renkum, Gld.), 11 februari 1940

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • wethouder van Assen, van 7 juli 1895 tot 5 september 1912
  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 6 juli 1904 tot 1 mei 1914 (voor het kiesdistrict Assen)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 mei 1914 tot 16 september 1919 (voor Drenthe)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid/secretaris Raad van Commissarissen Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, omstreeks 1930
  • lid Raad van Commissarissen Noord-Zuidhollandse Tram, omstreeks 1930

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak als Eerste Kamerlid enkele malen bij de behandeling van wetsvoorstellen op financieel gebied

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd 11 februari 1904 gekozen als Statenlid (vacature-Linthorst Homan), maar werd pas op 6 juli geïnstalleerd

uit de privésfeer
  • Zoons van hem waren burgemeester van Vledder en van Rhenen, Breukelen en Zeist
  • Een zwager van hem, jhr. L.A.S.J. de Milly van Heiden Reinestein, was burgemeester van Zuidlaren en gedeputeerde van Drenthe
  • Zijn vader was notaris en advocaat en medeoprichter/directeur van de Drentse Kanaal Maatschappij

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.