Mr. P. van den Heuvel

foto Mr. P. van den Heuvel
bron: Gemeentearchief Den Haag

Advocaat uit Uden en vervolgens rechter, die vier jaar liberaal Tweede Kamerlid voor het district Eindhoven was, en later, als klerikaal, zes jaar afgevaardigde van Boxmeer. Lokale grootheid uit Eindhoven, die in de Kamer weinig sprak. Verliet in 1877 het parlement toen hij gedeputeerde van Noord-Brabant werd. Hij bleef dat dertien jaar.

'pragmatisch' liberaal, conservatief (katholiek)
in de periode 1853-1877: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Petrus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Uden, 22 februari 1812

overlijdensplaats en -datum
Woensel (N.Br.), 7 juni 1898

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • 'pragmatisch' liberaal
  • R.K. (Rooms-Katholieken) (omstreeks 1866)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juni 1853 tot 30 maart 1854 (voor het kiesdistrict Eindhoven)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 maart 1864 tot 1 oktober 1866 (voor het kiesdistrict Eindhoven)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 november 1866 tot 3 januari 1868 (voor het kiesdistrict Eindhoven)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1871 tot 1 oktober 1877 (voor het kiesdistrict Boxmeer)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 4 juli 1877 tot 2 juli 1890 (voor het kiesdistrict Eindhoven)
  • lid Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, van 4 juli 1877 tot 2 juli 1890

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid College van Regenten Huis van Arrest te Eindhoven, vanaf 19 september 1854 (nog in 1871)

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak vrij weinig in de Tweede Kamer; onder meer over justitie en onderwijs en over zaken betreffende zijn eigen district

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman

verkiezingen (3/6)
  • Werd in 1868 niet herkozen. Eindigde als derde en kwam ruim vijftig stemmen tekort tegen P.J.A. Smitz.
  • Versloeg in 1871 in het district Boxmeer H.C.F. Kerstens
  • Werd in 1875 bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.