J. Donker Hzn.

Notaris uit Edam, die later vijf jaar burgemeester van dit stadje was en die een kleine twee jaar namens het district Hoorn in de Tweede Kamer zat. Zoon van een predikant.

conservatief
in de periode 1853-1855: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ouderkerk aan den IJssel, 14 november 1802

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 maart 1855

2.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • burgemeester van Edam, van 1 januari 1847 tot 1 januari 1852
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 juni 1853 tot 10 maart 1855 (voor het kiesdistrict Hoorn)
  • kantonrechter-plaatsvervanger te Edam, van 1 oktober 1835 tot 10 maart 1855

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over het armbestuur, koloniën, spoorwegen en accijnzen

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was predikant

verkiezingen
  • Werd in 1852 in het district Hoorn verslagen door A.S. van Nierop (lib.)
  • Versloeg in 1853 A.S. van Nierop (lib.) na herstemming

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.