Jhr. J. Beelaerts van Blokland

foto Jhr. J. Beelaerts van Blokland
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Antirevolutionaire bestuurder en senator. Was werkzaam in de financiële wereld en werd daarna wethouder van Renkum. In de periode 1921-1923 anderhalf jaar Eerste Kamerlid. Broer van Jhr. F. Beelaerts van Blokland, de latere minister en vicepresident van de Raad van State.

ARP
in de periode 1921-1923: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Johannes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 8 augustus 1877

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 22 februari 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 december 1921 tot 18 september 1923 (voor Gelderland)
  • waarnemend burgemeester van Renkum, van mei 1945 tot 16 november 1949
  • lid gemeenteraad van Renkum, van 2 september 1946 tot 6 september 1949

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid bestuur Blindenstichting Bartimeüs
  • president-kerkvoogd Nederlandse Hervormde Kerk te Oosterbeek

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak bij de behandeling van de begrotingen van Oorlog en Waterstaat voor 1923

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1934 genoemd als burgemeester van zijn woonplaats Renkum, maar werd niet benoemd
  • Had een belangrijk aandeel in de komst van het Openluchtmuseum in Arnhem

verkiezingen
  • Werd in 1916 bij tussentijdse Tweede Kamerverkiezingen in het district Tiel verslagen door H.C. Dresselhuys (v.l.)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.