Jhr.Mr. H.A.M. van Asch van Wijck

foto Jhr.Mr. H.A.M. van Asch van Wijck
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Deskundige op het gebied van de volksgezondheid (lid en secretaris van de Gezondheidsraad), die veertien jaar lid van de Eerste Kamer voor de ARP was. Zoon van het ARP-Kamerlid H.M.J. van Asch van Wijck. Wethouder in Doorn en bestuurslid van diverse organisaties, onder meer op onderwijsgebied en op het terrein van de volksgezondheid. Daaruit viel een grote maatschappelijke betrokkenheid af te leiden.

ARP
in de periode 1933-1947: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hubert Alexander Maurits

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 16 oktober 1879

overlijdensplaats en -datum
Doorn, 9 maart 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 7 juli 1931 tot 2 januari 1933
  • wethouder van Doorn, van 1 september 1931 tot 1 september 1941
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 januari 1933 tot 9 maart 1947

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/20)

  • secretaris-thesaurier Ridderschap van Utrecht
  • lid bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), afdeling Utrecht

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 28 juni 1938 tot 20 september 1938
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 juli 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer onder meer bezig met verkeer en waterstaat en volksgezondheid

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Gehuwd met een kleindochter van jhr. F. van Hogendorp, buitengewoon Tweede Kamerlid (1848)

verkiezingen
  • In 1932 Eerste Kamerkandidaat in en in 1937 en 1946 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.