N. (Nilüfer) Gündoğan

foto N. (Nilüfer) Gündoğan
bron: Website voltnederland.org

Nilüfer Gündoğan (1977) is sinds 22 maart 2022 zelfstandig lid van de Tweede Kamer, nadat zij door Volt uit de fractie werd gezet. Daarvoor was zij vanaf 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van VOLT. Tussen 26 februari en 9 maart 2022 vormde zij na een conflict al eerder een zelfstandige groep. Zij was tot de verkiezingen eigenaresse van een adviesbureau. Als Tweede Kamerlid van Volt hield mevrouw Gündoğan zich met name bezig met financiën, volksgezondheid, welzijn en sport, en onderwijs, cultuur en wetenschap.

Volt, lid-Gündogan (feb./mrt 2022), lid-Gündogan
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Nilüfer)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nazimiye (Turkije), 6 juni 1977

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 66)
  • Volt, tot 28 maart 2022 (geroyeerd)
  • partijloos, vanaf 28 maart 2022

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • groep-Gündogan (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 februari 2022 tot 9 maart 2022
  • groep-Gündogan (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 22 maart 2022

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/10)

  • project- en interimmanager Rainman Group, van oktober 2018 tot februari 2019
  • accountmanager jb Lorenz, van september 2019 tot september 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021
  • fractievoorzitter Groep Lid-Gündogan, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 februari 2022 tot 9 maart 2022
  • fractievoorzitter Groep Lid-Gündogan, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 22 maart 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur EU farmaceutische strategie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 4 juni 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2022 samen met Henk Nijboer (PvdA), Lammert van Raan (PvdD) en Mahir Alkaya (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van transparantie bij de ontbinding van rechtspersonen (36.172)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Op 9 maart 2022 bepaalde de rechtbank Amsterdam dat zowel haar schorsing als de beëindiging van het lidmaatschap van de fractie moesten worden ingetrokken. Verder diende Volt haar een schadevergoeding van 5000 euro te betalen.
  • In een fractievergadering op 22 maart 2022, waarbij zijzelf wegens ziekte afwezig was, werd besloten haar uit de fractie te zetten. Dit gebeurde nadat het fractiereglement was gewijzigd. Het bestuur van Volt had deze stap eerder al aangekondigd en tevens aangegeven haar te royeren als lid. Dat laatste gebeurde op 28 maart. Zij besloot zelf om een rechtszaak wegens smaad en laster tegen de partij en fractieleiding door te zetten en uit te breiden. Het OM zag in juli 2022 af van vervolging.
  • Was van half februari tot half mei afwezig als Kamerlid

uit de privésfeer
Groeide op Weert

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.