Jhr. M.R.H.M. (Maurits) von Martels

foto Jhr. M.R.H.M. (Maurits) von Martelsvergrootglas

Maurits von Martels (1960) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA . Hij is eigenaar van een melkveehouderij en was wethouder van onder meer welzijn, sport en recreatie in Dalfsen. De heer Von Martels is woordvoerder spoor, glastuinbouw, gewasbescherming, biotechnologie, dierenproeven, toerisme, milieu, externe veiligheid en biobrandstoffen.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Maurits Rolof Hubertus Marie (Maurits)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dalfsen, 10 november 1960

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen

  • mede-eigenaar melkveehouderij te Hessum, van 1983 tot 2002 (maatschap met zijn vader)
  • eigenaar melkveehouderij te Hessum, vanaf 2002 (70 ha.)
  • eigenaar bed-en-breakfast te Hessum
  • lid gemeenteraad van Dalfsen, van 16 maart 2006 tot 26 april 2010
  • wethouder (van plattelandsvernieuwing, agrarische zaken, WMO, sport, cultuur, recreatie, toerisme, onderwijs en welzijn) van Dalfsen, van 26 april 2010 tot 19 mei 2014
  • lid gemeenteraad van Dalfsen, van 27 maart 2014 tot 19 mei 2014
  • wethouder (van welzijn, jeugdbeleid, sport, cultuur, recreatie, toerisme, onderwijs, volksgezondheid en kernenbeleid) van Dalfsen, van 19 mei 2014 tot 18 april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • De familie kwam oorspronkelijk uit Duitsland en werd in 1721 in de Duitse rijksadelstand verheven. In 1964 werd de familie in de Nederlandse adelstand opgenomen.
  • Zijn echtgenote is fysiotherapeut
  • Zijn vader was eigenaar van een melkveehouderij

woonplaats
Hessum (Dalfsen)

e-mailadres
m.vmartels@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Nicole Besselink, "'Het echte werk moet nog beginnen'", in: "Uit de startblokken met de handrem erop", Trouw, 19 september 2017

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.