H.M. (Hugo) de Jonge

foto H.M. (Hugo) de Jongevergrootglas

Hugo de Jonge (1977) is sinds 26 oktober 2017 viceminister-president en minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in het kabinet-Rutte III. Hij was in 2010-2017 voor het CDA wethouder van onderwijs, jeugd en (sinds 2014) zorg in Rotterdam. Eerder was hij politiek assistent van de onderwijsbewindslieden Maria van der Hoeven en Marja van Bijsterveldt. Hij begon zijn loopbaan als onderwijzer en was later ook ambtenaar op OCW.

CDA
in de periode 2017-heden: minister

voornamen (roepnaam)

Hugo Mattheüs (Hugo)

personalia

geboorteplaats en -datum
Bruinisse, 26 september 1977

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appël)

hoofdfuncties en beroepen

  • onderwijzer Christelijke Basisschool "de Akker" te Rotterdam-Tarwewijk, van 1 juli 1999 tot 1 juli 2000
  • adjunct-directeur "Da Costa School" te Rotterdam-Afrikaanderwijk, van 1 juli 2000 tot 1 juli 2004
  • beleidsmedewerker onderwijs CDA-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 juli 2004 tot 1 juli 2006
  • politiek assistent van minister M.J.A. van der Hoeven, van 1 juli 2006 tot 1 juli 2007
  • politiek assistent van staatssecretaris J.M. van Bijsterveldt-Vliegenthart van, van 1 juli 2007 tot 1 juli 2008
  • waarnemend politiek assistent van minister-president J.P. Balkenende, 2008
  • projectleider Taskforce Gratis Schoolboeken, ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, van 1 juli 2008 tot 1 juli 2009
  • lid Managementteam directie Voortgezet Onderwijs, ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, van 1 juli 2009 tot 1 juli 2010
  • programmamanager Kwaliteitsagenda, ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, van 1 juli 2009 tot 1 juli 2010
  • wethouder (van onderwijs, jeugd en (tot 2014: gezin en vanaf 2014: zorg) van Rotterdam, van 27 mei 2010 tot 26 oktober 2017
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 27 maart 2014 tot 15 mei 2014
  • minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en (eerste) viceminister-president, vanaf 26 oktober 2017

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was Nederlands Hervormd predikant te Bruinisse (1975-1980), Alphen aan den Rijn (1980-1985), Zaamslag (1985-1993), Puttershoek (1993-2000) en Katwijk (2006-2013). In 2000-2006 was hij zendingspredikant in Zimbabwe.

woonplaats
Rotterdam-Charlois

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Wilma Kieskamp, "Geen man van de softe aanpak", Trouw, 14 december 2017

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.