Dr. R. (Roelof) Bisschop

foto Dr. R. (Roelof) Bisschop
bron: Tweede Kamer

Roelof Bisschop (1956) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de SGP. Hij was directeur van het Wartburg College, locatie Revius in Rotterdam. Eerder was hij onder meer leraar geschiedenis en sectordirecteur op een school. Hij had zowel geruime tijd zitting in de gemeenteraad van Veenendaal als in Provinciale Staten van Utrecht. In de Tweede Kamer houdt de heer Bisschop zich bezig met onderwijs, cultuur en wetenschap, binnenlandse zaken en Koninkrijksrelaties, landbouw, wonen en Europese zaken.

SGP
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Roelof (Roelof)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Staphorst, 30 november 1956

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 20 maart 2003 tot 11 maart 2011
  • directeur locatie Revius, reformatorische scholengemeenschap "Wartburg College" te Rotterdam, van maart 2008 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Commissie Opleiding en Vorming, Hersteld Hervormde Kerk, vanaf 29 januari 2013
  • lid Raad van Toezicht Christelijke Hogeschool Ede, vanaf 1 januari 2015

vorige
  • lid Raad van Toezicht Stichting "Woord en Daad", van 1998 tot 2010
  • ambtsdrager Hersteld Hervormde Kerk, van 2010 tot 1 januari 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter werkgroep regeling fractievorming (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 december 2015 tot 7 december 2016

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Timotheos, vanaf januari 2013
  • lid Comité van Aanbeveling Vereniging Handreiking, vanaf januari 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2016 samen met Michel Rog (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van de wettelijke grondslag voor de diagnostische toets in het voortgezet onderwijs. Het voorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.598)
  • Bracht in 2018 de initiatiefnota 'De lidstaten weer aan het roer!' uit over een bescheiden EU waarin de lidstaten de leiding hebben (34.884)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was agrariër, zijn moeder was huisvrouw
  • Zijn echtgenote is kraamverzorgster

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.