Drs. L. (Liesbeth) van Tongeren

foto Drs. L. (Liesbeth) van Tongeren

Liesbeth van Tongeren (1958) is sinds 7 juni 2018 wethouder van duurzaamheid en energietransitie van Den Haag. Van 17 juni 2010 tot 13 juni 2018 was zij Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Mevrouw Van Tongeren was algemeen directeur van Greenpeace Nederland. Daarvoor werkte zij in Australië, bij enkele gemeenten en als directeur van een opvanghuis in Den Haag. Mevrouw Van Tongeren hield zich in de Tweede Kamer bezig met diverse onderwerpen, zoals energie, mijnbouw, milieu, infrastructuur, mobiliteit, justitie en koninkrijksrelaties.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Liesbeth (Liesbeth)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlaardingen, 31 maart 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • algemeen directeur Greenpeace Nederland, van 2003 tot 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 13 juni 2018
  • wethouder (van duurzaamheid en energietransitie) van 's-Gravenhage, vanaf 7 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • lid Raad van Advies Stichting Greencrowd te Woudenberg, van oktober 2013 tot 1 september 2017 (versnelling transitie naar een duurzame energievoorziening)
  • lid informele adviesraad SafeDrivePod, van 27 september 2017 tot 1 februari 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 oktober 2012 tot 23 maart 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/10)
  • Diende in 2017 samen met Vera Bergkamp (D66) en Kelik Yücel (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over verduidelijking van de rechtspositie van transgender personen en intersekse personen (34.650)
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van de plicht tot nieuwe gasaansluitingen voor woningen. Het wetsvoorstel werd in 2018 door de Tweede Kamer verworpen. (34.781)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2016 aanvankelijk niet gekandideerd voor de Tweede Kamer, maar kwam via een ledenreferendum alsnog op de lijst

uit de privésfeer
Groeide op in Almelo en Utrecht

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.