Dr. E.J. (Eric) Janse de Jonge

foto Dr. E.J. (Eric) Janse de Jonge
bron: Hans Kouwenhoven

In het staats- en bestuursrecht gevormde christendemocraat van protestantse huize, die op alle bestuurlijke niveaus actief was. Na als wetenschapper in Tilburg werkzaam te zijn geweest, werd hij achtereenvolgens gemeenteambtenaar van Helmond, gedeputeerde van Noord-Brabant, Eerste Kamerlid en waarnemend burgemeester van Aalburg. Als joviale senator voor het CDA hield hij zich onder andere bezig met justitie (bestuurlijke procedures, woningleegstand, omgevingsrecht), verkeer (puntenrijbewijs, Westerschelde) en milieu (luchtkwaliteit).

CDA
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eric Jan (Eric)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 2 augustus 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011
  • waarnemend burgemeester van Aalburg, van 17 december 2007 tot 1 september 2008
  • voorzitter Nationaal Openbaar Vervoer beraad (NOVB), ministerie van Infrastructuur en Milieu, vanaf 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid ATR (Adviescollege Toetsing Regeldruk), ministerie van Economische Zaken, vanaf juni 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Maatschappij van Welstand te Amersfoort, vanaf juni 2017

vorige (2/22)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Advisering Bestuursrechtspraak, van 2013 tot 2018
  • lid Staatscommissie parlementair stelsel, van 27 januari 2017 tot 13 december 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 18e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.