G. (Greetje) de Vries-Leggedoor

foto G. (Greetje) de Vries-Leggedoorvergrootglas

Greetje de Vries-Leggedoor (1955) is sinds 12 juni 2007 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer . Mevrouw De Vries was lid van Gedeputeerde Staten van Drenthe en van het dagelijks bestuur van een waterschap. In de Eerste Kamer houdt zij zich onder meer bezig met onderwijs, volkshuisvesting en welzijn. Tevens is mevrouw De Vries fractiesecretaris en voorzitter van de commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap .

CDA
in de periode 2007-heden: lid Eerste Kamer

Voornaam (roepnaam)

Grietje (Greetje)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ter Apelkanaal (gem. Vlagtwedde, Gr.), 30 juni 1955

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • waarnemend burgemeester van Zuidhorn, vanaf 18 oktober 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juni 2007
  • lid dagelijks bestuur (belast met waterberging, Meerstad, Blauwe stad, plannen en projecten) waterschap "Hunze & Aa's", van 1 januari 2005 tot 1 januari 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/20)
  • voorzitter Raad van Toezicht "Combinatie Elker/'t Poortje" Groningen, van 1 januari 2014 tot 16 oktober 2017
  • lid bestuur Stichting UitZicht en Perspectief, van 1 juli 2012 tot juli 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu/Wonen, Wijken en Integratie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 2007 tot 21 juni 2011
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 1 mei 2013

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1999 en 2003 onderhandelaar van het CDA bij de formatie van een nieuw college van GS in Drenthe. Het CDA bleef in 2003 buiten het door VVD en PvdA gevormde college.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.