Dr. J.H.J. (Joanneke) Kruijsen

foto Dr. J.H.J. (Joanneke) Kruijsen

Nijmeegse die in Delft promoveerde op een proefschrift over verspreiding van zonneceltechnologie en die in 2003 PvdA-Tweede Kamerlid werd. Werkte bij vastgoedbedrijf Lieven de Key en was deskundig op het gebied van duurzaam wonen en alternatieve energie. Als Kamerlid woordvoerster natuurbeleid. Mede-indienster van een initiatiefwetsvoorstel over een verbod op handel in zeerobbenbont. Voerde in Canada actie tegen de zeehondenjacht. Hield zich verder bezig met volkshuisvesting en milieu in de stad en nam het initiatief voor een internationale Habitatconferentie in Den Haag. Was meer gericht op resultaat dan op profilering en vond het Kamerlidmaatschap daarom per saldo niet bevredigend.

PvdA
in de periode 2003-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Joanne Hélène Josephine (Joanneke)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Dr. J.H.J. Kruijsen-Boyd

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 10 januari 1969

overlijdensplaats en -datum
Huntly (Schotland), 28 mei 2016

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf juni 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • fellow Center for Understanding Sustainable Practice, "Robert Gordon University" te Aberdeen, van augustus 2010 tot 28 mei 2016
  • onderzoeker Center for Understanding Sustainable Practice, "Robert Gordon University" te Aberdeen, van januari 2010 tot augustus 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Presidium European Counsil van de Global Parlementarians on Habitat (GPH), 2006
  • lid bestuur ondernemingsvereniging "Huntly Business Association", vanaf juli 2009

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Marikenfestival te Nijmegen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2005 samen met Janneke Snijder-Hazelhoff (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op de handel in producten van zadelrobben en klapmutsen (30.409)
  • Nam in 2006 het initiatief voor het in Den Haag houden van een Europees congres over de VN-Habitatconferentie (duurzame ontwikkeling van steden)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.