Mr. L.A. (Ad) Geelhoed

foto Mr. L.A. (Ad) Geelhoedvergrootglas

Zeer invloedrijke secretaris-generaal en adviseur van minister-president Kok en daarna advocaat-generaal bij het Hof van Justitie in Luxemburg. Doorliep een loopbaan als wetenschapper (onder meer buitengewoon hoogleraar) en ambtenaar, en was lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid. Had als S.G. van Economische Zaken een groot aandeel in de totstandkoming van de nieuwe Mededingingswet. Groeide op in een streng gereformeerd milieu, maar kwam later enigszins toevallig op een vrijzinnig-liberaal lyceum. Beschikte over grote intellectuele gaven en analytisch vermogen.

in de periode 1990-2006: secretaris-generaal

Voornamen (roepnaam)

Leendert Adrie (Ad)

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Koos in zijn studententijd 'Ad' als voornaam

geboorteplaats en -datum
Vught, 12 november 1942

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 20 april 2007

Hoofdfuncties/beroepen (2/11)

  • lid/vicevoorzitter College van de OPTA (Onafhankelijke Post- en Telecom Autoriteit), van 7 oktober 2006 tot 20 april 2007
  • advocaat-generaal Hof van Justitie van de Europese Unie te Luxemburg, van 6 oktober 2000 tot 7 oktober 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties (2/17)

  • docent NSOB (Nederlandse School voor Openbaar Bestuur) te 's-Gravenhage
  • bijzonder hoogleraar 'ontwikkeling in het democratisch-socialisme in relatie tot wetenschap en samenleving' (Dr. J.M. den Uyl-leerstoel), Universiteit van Amsterdam, van september 2005 tot 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was marechaussee-officier

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.