Drs. A. (Thanasis) Apostolou

foto Drs. A. (Thanasis) Apostolou

Zachtmoedig PvdA-Tweede Kamerlid van Griekse afkomst, die als voorzitter van de commissie van de verzoekschriften een nuttige rol speelde in de politieke luwte. Trad wel voor het voetlicht toen hij in enkele kwesties (homohuwelijk, euthanasie) een ander standpunt innam dan de meerderheid van zijn fractie. Hij kwam in 1972 in Nederland en werd vormingswerker en later directeur van de Stichting Buitenlandse Werknemers Midden-Nederland. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met het vreemdelingenbeleid, remigratie, defensie (wapenexport), de nationale ombudsman, en het drugsbeleid.

PvdA
in de periode 1989-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Athanasios (Thanasis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Trygona-Trikala (Griekenland), 24 januari 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • directeur Stichting Buitenlandse Werknemers Midden-Nederland te Utrecht, van 1978 tot 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 19 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • directeur Diogenes - Drug Policy Dialogue in South East Europe, vanaf 1 januari 2003 (einddatum onbekend)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter Stichting "Dioskuri", vanaf 2003
  • coördinator 'Informal drug policy dialogue', Papandreou Stichting te Athene

vorige (2/17)
  • lid bestuur Migration Policy Group
  • lid bestuur Stichting Averroès

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van oktober 1994 tot 22 september 1998
  • voorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met het asiel- en vreemdelingenbeleid, drugsbeleid en defensie en was lid van de commissie voor de verzoekschriften

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Werd in 1977 tot Nederlander genaturaliseerd
  • Zijn echtgenote was lerares

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.