Drs. M.Y. (Marijke) Linthorst

foto Drs. M.Y. (Marijke) Linthorst
bron: Hans Kouwenhoven

Zelfbewuste en ontspannen optredende PvdA-senator met onder meer grote belangstelling voor de ontwikkelingen op de Antillen. Was voor zij in 1995 Eerste Kamerlid werd onder meer zelfstandig onderzoeker op het terrein van sociale en bestuurlijke vernieuwing. Was tevens raadslid in Abcoude. Werd in 1999 niet herkozen en hield zich daarna bezig met grotestedelijke problemen in Rotterdam. Keerde in 2003 voor nog eens twaalf jaar terug in de Senaat. Aanvankelijk sprak zij vooral over ruimtelijke ordening en later was zij woordvoerster onderwijs. In 2007-2015 voorzitter van de commissie voor Koninkrijksrelaties en in 2013-2015 eerste ondervoorzitter van de Eerste Kamer.

PvdA
in de periode 1995-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Ynskje (Marijke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 16 februari 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • rapporteur van de Taakgroep Sociale Infrastructuur in Rotterdam (advisering over het sociale beleid in Rotterdam), van april 2000 tot april 2002
  • extern adviseur van de gemeente Amsterdam (advisering over betere samenwerking tussen stad en stadsdelen bij de uitvoering van het Bestuursakkoord), van maart 2003 tot juni 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Toezicht JBRA (Jeugdbescherming Amsterdam)
  • lid Raad van Toezicht zorginstelling "Careyn"

vorige (2/13)
  • lid Raad van Toezicht Mozarthof (school voor zmlk), van januari 2004 tot 2009
  • lid Raad van Toezicht Aloysius Stichting (bestuur scholen in het speciaal onderwijs), van 2012 tot 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (in 2007-2011: Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse Zaken) (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 2007 tot 9 juni 2015
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juli 2013 tot 9 juni 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer in de periode 1995-1999 vooral bezig met ruimtelijke ordening

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1999 werd zijn niet herkozen, omdat in Gelderland een PvdA-kandidaat met voorkeurstemmen een zetel haalde
  • Was in juli 2013 kandidaat voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer. Viel na de tweede ronde echter af.

uit de privésfeer
Haar echtgenoot is universitair docent

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.