Dr. R.F. (Bob) Ruers

foto Dr. R.F. (Bob) Ruersvergrootglas

Bob Ruers (1947) was van 19 mei 1998 tot 10 juni 2003, van 12 december 2006 tot 12 juni 2007 en van 7 juni 2011 tot 20 juni 2018 Eerste Kamerlid voor de SP. In 1998-2003 was hij fractievoorzitter. Sinds 15 juni 2018 is hij lid van Gedeputeerde Staten van Limburg. De heer Ruers was als jurist werkzaam bij onder meer de NOS en werd later advocaat. Tevens was hij gemeenteraadslid in Utrecht. In de Eerste Kamer hield de heer Ruers zich in de periode 2011-2018 vooral bezig met justitie, immigratie en asiel en binnenlandse zaken.

SP
in de periode 1998-2018: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Voornamen (roepnaam)

Robert Frank (Bob)

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Mr. R.F. Ruers (tot zijn promotie, 15 maart 2012)

geboorteplaats en -datum
Sittard, 24 mei 1947

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1972

Hoofdfuncties/beroepen (6/9)

  • lid Gedeputeerde Staten (belast met o.a. energie, duurzaamheid, milieu, volkshuisvesting, water, arbeidsmigranten en vluchtelingen) van Limburg, vanaf 15 juni 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 20 juni 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 december 2006 tot 12 juni 2007
  • fractievoorzitter SP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 10 juni 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 10 juni 2003
  • lid gemeenteraad van Utrecht, van 29 april 1986 tot 1 januari 2001

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Stichting Asbest Instituut, vanaf januari 2000
  • informateur collegevorming gemeente Oss, vanaf maart 2018

afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken, Hoge Colleges van Staat, Algemene Zaken en Huis der Koning (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 20 juni 2018
  • lid tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1995 medeoprichter Comité Asbestslachtoffers
  • Specialiseerde zich als advocaat in schadeclaimzaken van slachtoffers van beroepsziekten

uit de privésfeer
Zijn vader was ondernemer, zijn moeder was onderwijzeres

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.