Prof.Dr. P.B. (Peter) Boorsma

foto Prof.Dr. P.B. (Peter) Boorsmavergrootglas

Vriendelijke en voorkomende hoogleraar uit Twente, die zestien jaar een vooraanstaand lid van de CDA-Eerste Kamerfractie was. Financieel woordvoerder en specialist op het gebied van de volksgezondheid, die over beide beleidsterreinen met gezag sprak. Hoogleraar openbare financiën aan de Universiteit Twente en daarvoor ambtenaar op het ministerie van Financiën. Was acht jaar voorzitter van de vaste commissie voor financiën en in 1999-2001 eerste ondervoorzitter van de Kamer. Had vele adviserende en bestuurlijke functies, zowel op het gebied van de volksgezondheid als op financieel en cultureel terrein.

CDA
in de periode 1987-2003: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Peter Bauke (Peter)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen (N.H.), 15 juli 1944

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 10 juni 2003
  • hoogleraar openbare financiën, Universiteit Twente (voorheen: Technische Hogeschool Twente) te Enschede, van 1978 tot 2010
  • hoofd afdeling Begrotingsvoorbereiding, ministerie van Financiën, van 1974 tot 1978

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/42)
  • voorzitter Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming, van april 2006 tot 15 maart 2012
  • lid VNG-commissie onderzoek nieuwe gemeentelijke belastingen, vanaf januari 2004

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 8 juni 1999 tot 2 oktober 2001
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 2 oktober 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder financiën en volksgezondheid van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met Antilliaanse zaken en binnenlands bestuur (herindeling).

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was landarbeider en bouwvakker
  • Zijn echtgenote was kinderpsychologe

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.