Mr.ing. W.G.J.M. (Wim) van de Camp

foto Mr.ing. W.G.J.M. (Wim) van de Campvergrootglas

Wim van de Camp (1953) is sinds 14 juli 2009 lid van het Europees Parlement. Hij maakt namens het CDA deel uit van de fractie van de Europese Volkspartij (EVP). Hij is lid van de commissie vervoer en toerisme. De heer Van de Camp was van 3 juni 1986 tot 14 juli 2009 Tweede Kamerlid. Voor zijn Kamerlidmaatschap was hij juridisch medewerker bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Hij was in de Tweede Kamer onder meer woordvoerder onderwijs, justitie en asielbeleid en voorzitter van de vaste commissies voor Justitie en voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Tevens was hij enige tijd fractiesecretaris. De heer Van de Camp was lijsttrekker van het CDA bij de Europese verkiezingen van 2009.

CDA
in de periode 1986-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmus Gerardus Johannes Maria (Wim)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oss, 27 juli 1953

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1972 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Volkspartij (Christen-Democraten)

Hoofdfuncties/beroepen

  • juridisch beleidsmedewerker, VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 1 augustus 1982 tot 16 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 14 juli 2009
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Advies Famostar B.V. te Velp (producent noodverlichting)
  • lid Raad van Advies Nederlandse Vereniging van Hemofilie Patiënten te Badhoevedorp

vorige (2/16)
  • lid Raad van Toezicht SCO-Lucas schoolbestuur, regio Haaglanden
  • lid Raad van Toezicht Domstad Pabo te Utrecht

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 april 2007 tot 20 januari 2009
  • voorzitter commissie voor het onderzoek van de Geloofsbrieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 november 2006 tot 1 april 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Was vanaf 2007 samen met Ed Anker (CU) medeverdediger van een door Aleid Wolfsen (PvdA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het opheffen van de strafrechtelijke immuniteit van publiekrechtelijke personen. Hierdoor moeten ook de overheid en ambtenaren strafrechtelijk aansprakelijk kunnen worden gesteld voor overtreding van wet- en regelgeving. (30.538 )
  • Diende in 2005 samen met zijn collega's Klaas de Vries (PvdA), Ruud Luchtenveld (VVD) en Kees van der Staaij (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over herziening van de Wet op de parlementaire enquête. Doel is onder meer uitbreiding van de bevoegdheden van de enquêtecommissie en betere bescherming van getuigen. Het voorstel werd in 2008 door de Eerste Kamer aangenomen. (30.415 )

als Europarlementariër

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.



op het gebied van de EU (2/5)
  • Rapporteur voor het dossier over het openenen van de nationale spoormarkten voor binnenlandse passagiersvervoer
  • Rapporteur met betrekking tot de onderhandelingen over TiSA, de internationale overeenkomst over de handel in diensten

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Lid van het Slangenburgberaad, een groep van 250 CDA'ers die zich bezighoudt met de toekomstige koers van de partij
  • Het 'klasje van Camp', waarin hij zijn jonge collega's wegwijs maakt in het Kamerwerk, is spreekwoordelijk geworden
  • 'Overleefde' tweemaal een poging om een einde te maken aan zijn Kamerlidmaatschap

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer

e-mailadres
wim.vandecamp@europarl.europa.eu

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.