H.H.L.M. (Henk) Pröpper

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto H.H.L.M. (Henk) Pröpper
© Fotobureau Dijkstra

Dorpsburgemeester uit het Land van Maas en Waal, die ruim zes jaar Eerste Kamerlid was voor het CDA. Begon zijn loopbaan als beroepsmilitair. Bekleedde nadien diverse functies op regionaal niveau bij de KVP en het CDA en was gemeenteraadslid en Statenlid. Na wethouder in Brummen te zijn geweest, werd hij burgemeester van Dreumel en nadien van de fusiegemeente West Maas en Waal. Was als Kamerlid onder meer woordvoerder defensie en verkeer en ook enige tijd secretaris van de CDA-fractie. Joviale senator, die op vergaderdagen steeds alle personeelsleden van de Eerste Kamer met een handdruk begroette en altijd een praatje met iedereen maakte.

CDA
in de periode 1988-1995: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henri Herman Laurens Maria (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Venlo, 20 oktober 1931

overlijdensplaats en -datum
Beneden-Leeuwen (gem. West Maas en Waal), 25 juli 2022

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1966 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/14)

  • wethouder van Brummen, van 3 september 1974 tot 16 mei 1977
  • burgemeester van Dreumel, van 16 mei 1977 tot 1 januari 1984
  • waarnemend burgemeester van Wamel, van 1 september 1979 tot 1 januari 1984
  • burgemeester van West Maas en Waal (Gld.), van 1 januari 1984 tot 1 mei 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 november 1988 tot 1 januari 1995
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 18 april 1995 tot 13 april 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • voorzitter ICTO (Interkerkelijk Comite Tweezijdige Ontwapening), van november 1988 tot februari 1989
  • vertegenwoordiger gemeenten landinrichtingscommissie ruilverkavelingsproject Land van Maas en Waal, vanaf februari 1989

afgeleide functies, presidia etc.
adviserend lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van oktober 1991 tot januari 1992

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder defensie en verkeer en waterstaat van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met binnenlandse zaken (herindelingen) en landbouw.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was lerares Nederlands

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.