M.J. (Marijke) van Lente

foto M.J. (Marijke) van Lente
© Fotobureau Dijkstra

Pianiste en muziekdocente uit Apeldoorn, die acht jaar VVD-Tweede Kamerlid was. In de Kamer verdiende zij haar sporen als deskundig woordvoerster arbeidsvoorziening en voorzitter van de commissie Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Leidde voor zij Kamerlid werd een bedrijf dat opleidingen op het gebied van management en communicatie verzorgde en was wethouder. Van 1 april 2006 tot 1 april 2012 was mevrouw Van Lente burgemeester van Epe. Tot haar huwelijk op 27 april 2001 heette zij Marijke Essers.

VVD
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marijke Johanna (Marijke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Heerenbergh (gem. Bergh, Gld.), 25 augustus 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1982 (lidmaatschap inmiddels beëindigd)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • wethouder (van kunst en cultuur, sociale dienst, werkgelegenheid en volwasseneneducatie) van Apeldoorn, van 16 oktober 1992 tot 12 april 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 23 mei 2002
  • burgemeester van Epe, van 1 april 2006 tot 1 april 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/6)
  • lid Toetsingscommissie Wet werk en bijstand, van november 2004 tot 1 september 2007
  • lid Raad van Advies CWI (Centrale organisatie werk en inkomen), van 1 januari 2005 tot 1 januari 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 september 1998 tot 23 mei 2002
  • voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster sociale zaken (arbeidsvoorziening, uitvoering sociale zekerheid en reïntegratie) van de VVD-fractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Trad met een combo op scholen op met jazz-, blues- en popmuziek
  • Ging in november 2010 met ziekteverlof

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.