Drs. L.H.G. (Leo) Platvoet

foto Drs. L.H.G. (Leo) Platvoet
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit de PSP afkomstige senator van GroenLinks, die ondanks door hem regelmatig geopperde bezwaren tegen het instituut een actief lid van de Eerste Kamer was. Hield zich onder andere bezig met onderwerpen op het gebied van bestuurlijke vernieuwing en was daarnaast woordvoerder financiën, Antilliaanse zaken en Europese samenwerking. Opmerkelijk was het op zijn verzoek gehouden interpellatiedebat over een ingezonden brief van Prins Bernhard aan De Volkskrant. Was voorzitter van GroenLinks, schrijver van reis- en wandelgidsen en veranderingsmanager bij stadsdeel Amsterdam-Oost/Watergraafsmeer. Verder was hij gemeenteraadslid in Bussum en Amsterdam.

GroenLinks
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Leonardus Hubertus Gerardus (Leo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bussum, 18 juni 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PSP (Pacifistisch Socialistische Partij), van 1 november 1972 tot 27 januari 1991
  • GroenLinks, vanaf 27 januari 1991

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 12 juni 2007
  • senior adviseur BMC (Bestuur Management Consultancy), vanaf 1 september 2007
  • senior program manager 'strengthening the parliament', NDI (National Democratic Institute) in Liberia, vanaf 1 april 2012 (Amerikaanse 'good governance' organisatie)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/7)
  • plaatsvervangend lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie, van 2003 tot 2007
  • voorzitter ad hoc comité van de Raad van Europa voor observatie van de parlementaire verkiezingen in Azerbeidzjan en Armenië, mei 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 9 maart 2004 minister-president Balkenende over een door Prins Bernhard ingezonden brief aan 'de Volkskrant'

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Sinds 2007 actief in Kritisch GroenLinks (KGL, een groep GroenLinksers die zich zorgen maakt over de koers, imago en partijcultuur van GroenLinks)

uit de privésfeer
  • Zijn vader was gemeenteraadslid van Bussum (KVP, 1946-1949)
  • Zijn zus was gemeenteraadslid van Purmerend (GroenLinks, 1990-1994)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.