W.G. (Wiel) Bremen

foto W.G. (Wiel) Bremen
bron: Fotobureau Stokvis

Zuid-Limburgs Tweede Kamerlid voor KVP en CDA, dat zich vooral inzette voor zijn eigen streek. Was als beambte werkzaam in de mijnbouw en later wethouder van Kerkrade. In de Tweede Kamer vooral actief als woordvoerder volkshuisvesting en politie. Voorzitter van de bijzondere commissie voor de Perspectievennota Zuid-Limburg en voorstander van de spreiding van rijksdiensten. Behoorde in KVP en CDA tot de rechtervleugel en was in 1973 in zijn fractie één van de vier leden die tegen de vorming van het kabinet-Den Uyl stemden.

KVP, CDA
in de periode 1971-1981: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Godfried (Wiel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kerkrade, 17 juli 1925

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 24 februari 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 3 juni 1970 tot november 1973
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 10 juni 1981
  • waarnemend burgemeester van Geulle, van 1 augustus 1980 tot 1 januari 1982 (in afwachting van herindeling)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/16)

  • voorzitter wormzuiveringsschap
  • voorzitter Raad van Commissarissen N.V. Luchthaven Zuid-Limburg, vanaf 1983

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel Wet op de stadsvernieuwing (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 juni 1976 tot 4 april 1978
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Perspectievennota Zuid-Limburg (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 7 juni 1978 tot 10 juni 1981

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschermheer Kinderkoor Epen te Limburg

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Voerde in 1972 namens zijn fractie het woord bij het debat over de vrijlating van de 'Drie van Breda'. Gesuggereerd werd dat de reden daarvoor was dat justitiewoordvoerder Van Schaik en diens gezin waren bedreigd. Bremen was vrijgezel.
  • Interpelleerde in 1974 de ministers Lubbers en Boersma over de definitieve sluiting van de laatste steenkolenmijnen in Zuid-Limburg

opvallend stemgedrag (0/15)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in februari 1972 kandidaat voor Gedeputeerde Staten van Limburg, maar de KVP-Limburg vond hem door zijn regionale inbreng onmisbaar als Tweede Kamerlid. Hij werd na drie stemmingen verslagen door L. Stals.
  • Stemde in 1973 in zijn fractie tegen de totstandkoming van het kabinet-Den Uyl

uit de privésfeer
Zijn vader was ploegbaas in de mijnbouw

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.