J. (Jaap) Blom

foto J. (Jaap) Blom

Invloedrijk woordvoerder van de PvdA-Tweede Kamerfractie op het gebied van personeelszaken overheid en defensie. Combineerde het Kamerlidmaatschap tot zijn pensionering met het voorzitterschap van de grote socialistische ambtenarenbond. Zette zich onder meer in voor de rechtsbijstand van dienstplichtigen en voor een welvaartsvast ambtenarenpensioen. Hield zich tevens bezig met de civiele verdediging.

PvdA
in de periode 1952-1966: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jakob (Jaap)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oud-Beijerland, 23 september 1898

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 26 mei 1966

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid bondsbestuur NVV (Nederlands Verbond van Vakverenigingen), van september 1949 tot oktober 1958
  • voorzitter ABVA (Algemene Bond van Ambtenaren), van 23 november 1949 tot 24 oktober 1958
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1952 tot 26 mei 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Defensiecommissie
  • voorzitter Defensiecommissie, van 1963 tot 26 mei 1966

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp samenloop van uitkeringen met ander inkomen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 december 1963 tot mei 1964
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp 'verhaalswet ongevallen ambtenaren' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 september 1964 tot juli 1965

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met zaken betreffende het overheidspersoneel (ambtenaren, onderwijzers, militairen) en met civiele verdediging
  • Interpelleerde op 26 april 1961 samen met zijn fractiegenoot Baart de ministers Toxopeus en Van Rooy en staatssecretaris Roolvink over verkorting van de werktijd

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.