P.E.J. (Peter) den Oudsten

in de periode 2020: burgemeester van Utrecht

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Peter Erick Johan (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 24 oktober 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • waarnemend burgemeester van Leeuwarden, van juli 1998 tot maart 1999
  • burgemeester van Meppel, van 2001 tot 1 mei 2005
  • burgemeester van Enschede, van 1 mei 2005 tot 2 januari 2015
  • burgemeester van Groningen, van 2 januari 2015 tot 30 september 2019 (formeel van 1 januari tot 30 september 2019 waarnemend)
  • waarnemend burgemeester van Utrecht, vanaf 1 juli 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.