Mr. J.E.M. (Jaap) Polak

foto Mr. J.E.M. (Jaap) Polak

Jaap Polak (1955) is sinds 1 mei 2010 lid van de Raad van State. In de periode 2010-2017 was hij voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak. Thans is hij als staatsraad van die afdeling werkzaam. Hij was vanaf 2001 tot 2010 al staatsraad in buitengewone dienst bij de Afdeling bestuursrechtspraak. Hij is daarnaast onbezoldigd hoogleraar bestuursrecht in Leiden. Eerder was hij daar deeltijd-hoogleraar en daarvoor advocaat.

in de periode 2010-heden: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jaap Eduard Max (Jaap)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 22 september 1955

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • voorzitter Afdeling bestuursrechtspraak, Raad van State, van 1 mei 2010 tot 1 mei 2017
  • lid Afdeling bestuursrechtspraak, Raad van State, vanaf 1 mei 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • raadsheer-plaatsvervanger College van Beroep voor het Bedrijfsleven
  • plaatsvervangend lid van het Gemeenschappelijk Hof van Justitie van Aruba, Curaçao, Sint Maarten en van Bonaire, Sint Eustatius en Saba, vanaf 1 september 2014

vorige (2/5)
  • lid Commissie rechtseenheid bestuursrecht, van januari 2016 tot september 2016
  • lid bestuur Stichting Grotius Academie

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter algemene hoge beroepkamer, Afdeling bestuursrechtspraak (Raad van State)
  • voorzitter Afdeling bestuursrechtspraak (Raad van State), van 1 mei 2010 tot 1 mei 2017

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij had een advocatenpraktijk op het terrein van het bestuursrecht (vooral omgevingsrecht, bestuursrechtelijk gezondheidsrecht en overheidsaansprakelijkheid in brede zin)
 

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.