Drs. L.G.J. (Linda) Voortman

foto Drs. L.G.J. (Linda) Voortmanvergrootglas

Linda Voortman (1979) is sinds 7 juni 2018 wethouder van Utrecht. Van 17 juni 2010 tot 6 juni 2018 was zij (met een korte onderbreking) Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Zij was eerder gemeenteraadslid in Groningen en bestuurder van FNV Bondgenoten. Mevrouw Voortman was in de Tweede Kamer onder meer woordvoerster op het gebied van armoede en schuldhulp, Participatiewet, wonen, emancipatie en integratie, maar hield zich ook met vele andere beleidsterreinen bezig. Zij was verder in 2017-2018 fractiesecretaris en lid van het Presidium van de Tweede Kamer.

GroenLinks
in de periode 2010-2018: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Linda Geertruida Johanna (Linda)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 27 juni 1979

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • wethouder van Utrecht, vanaf 7 juni 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 maart 2015 tot 6 juni 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 oktober 2012 tot 18 november 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • vakbondsbestuurder Schoonmaker FNV Bondgenoten, van 1 februari 2008 tot juni 2010

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 18 november 2014 tot 9 maart 2015 als Tweede Kamerlid vervangen door Corinne Ellemeet

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Groninger Studentenbond

afgeleide functies, presidia etc.
lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 11 mei 2017

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • ambassadeur Stichting Prachtmens, vanaf 25 oktober 2017
  • ambassadeur voor 'Wij staan op' (initiatief van jongvolwassenen met een handicap die zich inzetten voor een inclusieve samenleving), vanaf 1 september 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/14)
  • Kwam in 2017 met een actieplan over meer woningen voor middeninkomens
  • Diende in 2016 samen met Attje Kuiken (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541 )

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in 2005 finalist bij de verkiezing 'Jong raadslid van het jaar'
  • Was actief bij de LSVb (Landelijke Studentenvakbond)
  • Haar moeder is thuiszorgmedewerker, haar vader productiewerker

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.