Drs. M.J.L.M. (Max) Hermans

foto Drs. M.J.L.M. (Max) Hermans

In Limburg geboren jonge bestuurskundige die bijna vier jaar een gewaardeerd Tweede Kamerlid voor de LPF was. Zoon van een VVD-burgemeester. Was voordien in de periode 2002-2003 medewerker verkeer en waterstaat van de LPF-fractie. Als Kamerlid hield hij zich, behalve met dat onderwerp, bezig met volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, milieubeleid, ouderenbeleid en rampenbestrijding. Was in 2003 succesvol pleitbezorger voor een parlementair onderzoek naar grote infrastructurele projecten.

LPF
in de periode 2003-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Max Johannes Lambert Marie (Max)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geleen, 16 februari 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
LPF (Lijst Pim Fortuyn), van juni 2002 tot 24 augustus 2004

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 30 november 2006
  • partner/mededirecteur Adviesbureau "Van Hasselt & Partners" te Empe, van januari 2006 tot juni 2014
  • mede-eigenaar "Binnenhof Advies", vanaf juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raad van Toezicht Stichting Betere Regels, van januari 2006 tot juli 2014

afgeleide functies, presidia etc.
lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Infrastructuurprojecten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 januari 2004 tot 7 september 2005

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Op grond van een door hem ingediende (en aangenomen) motie werd een werkgroep ingesteld die n.a.v. overschrijdingen bij de Betuwelijn een parlementair onderzoek moest voorbereiden naar kostenraming van grote infrastructerele projecten.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zijn afstudeerscriptie ging over het provinciaal toezicht op gemeentelijke rampenplannen

uit de privésfeer
Zijn vader was (VVD-)burgemeester van Hulsberg en later van Hillegom. Zijn grootvader was burgemeester van Ubach-over-Worms

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.