Mr. D. Josephus Jitta

foto Mr. D. Josephus Jitta

Bescheiden vrijzinnig-democratisch jurist, die twaalf jaar zitting had in de Raad van State. Na de advocatuur en een functie in het verzekeringswezen in 1893 opvolger van Tobias Asser als hoogleraar internationaal privaatrecht en handelsrecht in Amsterdam. Politiek actief als gemeenteraadslid in Amsterdam en Statenlid van Noord-Holland. Speelde een belangrijk rol bij het totstandkomen van de Octrooiwet 1910 en had een uitstekende reputatie als wetenschapper.

in de periode 1913-1925: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Daniël

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 19 juli 1854

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 november 1925

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (lid Amsterdamse kiesvereniging "Burgerpligt")

partij(en)
VDB (Vrijzinnig-Democratische Bond)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • raadsheer-plaatsvervanger Gerechtshof te Amsterdam, van 1 januari 1911 tot 1 oktober 1913
  • lid Raad van State, van 1 oktober 1913 tot 11 oktober 1925 (benoemd bij K.B. van 11 september 1913)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/21)

  • regent Nederlandsch-Israëlitisch Jongens Weeshuis te Amsterdam
  • lid raad van beheer Bad- en overdekte Zweminrichtingen te Amsterdam

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • erelid Nederlandsch-Gymnastiek-Onderwijzers Vereeniging
  • erelid Nederlandsch Gymnastiek-Verbond

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/5)
  • Zijn broer was wethouder van Amsterdam (1905-1917)
  • Zijn zoon, A.C. Josephus Jitta, was hoogleraar staatsrecht in Delft en een vooraanstaand VDB-lid
  • Zijn schoonzoon, A.S. Oppenheim, was hoogleraar in Leiden

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.