L.C.R. Copes van Cattenburch

foto L.C.R. Copes van Cattenburch
bron: Gemeentearchief Den Haag

Belastingdeskundige en in de Bataafs-Franse Tijd medewerker van agent van financiën Gogel, die in 1824 de eerste alleenregerende burgemeester van Den Haag werd. Had een groot aandeel in de belastingwetgeving van 1806 en wist in 1811 te voorkomen dat het belastingstelsel geheel Frans zou worden. Als burgemeester van de hofstad pleitte hij voor aanleg van het verversingskanaal naar Scheveningen.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1840: buitengewoon lid Tweede Kamer, burgemeester van 's-Gravenhage

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Lodewijk Constantijn Rabo

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vught, 3 september 1771

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 december 1842

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 4 juli 1837 tot augustus 1840 (voor de steden, 's-Gravenhage)
  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 augustus 1840 tot 5 september 1840 (voor Holland)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 15 december 1840 tot 16 december 1842 (voor de steden, 's-Gravenhage)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid commissie ter bevordering van het onderwijs en de opvoeding der minvermogende Nederlandsch-Israëlitische kinderen te 's-Gravenhage, omstreeks 1842
  • lid commissie ter organisatie van de algemene tentoonstelling te Brussel, 11 februari 1830

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde bij de Grondwetsherziening van 1840 tegen de wijziging van hoofdstuk I (o.a. over de splitsing van Holland) en de nieuwe bepalingen t.a.v. de periodieke aftreding van de kiescolleges voor gemeenteraadsleden

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was schepen en raad van Gouda en ontvanger convooien en licenten te Hoorn
  • Zijn moeder overleed op 5 april 1779

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.