M.A. Wijnaendts

Tot de gematigde leden behorend Delfts Tweede Kamerlid die wel bezwaren had tegen het regeringsbeleid van de koningen Willem I en II, maar desondanks steeds voor begrotingen en wetsvoorstellen stemde. Telg van een familie van bierbrouwers en in zijn woonplaats raadslid en (kort) wethouder. Was voor hij Kamerlid werd elf jaar gedeputeerde van het zuidelijk deel van Holland.

moderaat of gematigd liberaal
in de periode 1838-1842: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Martinus Anne

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Overschie, 16 november 1793

overlijdensplaats en -datum
Delft, 15 mei 1842

3.

Partij/stroming

stroming(en)
moderaat

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Gedeputeerde Staten zuidelijk deel van Holland, van 7 augustus 1827 tot oktober 1838
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 1838 tot 15 mei 1842 (1835-1840 voor Holland, 1840-1842 voor Zuid-Holland)
  • lid stedelijke raad van Delft, van 1839 tot 15 mei 1842

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was beheerder van een bierbrouwerij

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.