Mr. F.J.J. van Scheltinga

Friese advocaat en bestuurder, die twee jaar Tweede Kamerlid was. Maakte in 1814 ook deel uit van de Notabelenvergadering die over de Grondwet besliste. vóór 1795 gecommitteerde in de Admiraliteit van Harlingen en rechter in het Friese Gerechtshof. Na 1814 korte tijd grietman en Statenlid.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1822: lid notabelenvergadering, lid Tweede Kamer

Voornamen

Frans Julius Johan

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kollum (Frl.), 28 november 1749

overlijdensplaats en -datum
Leeuwarden, 7 april 1831

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Friesland, van 5 juli 1825 tot 7 april 1831 (voor de landelijke stand, district Bergum)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 maart 1820 tot 21 oktober 1822 (voor Friesland)
  • grietman van Kollumerland en Nieuw-Kruisland, van 1816 tot 1818

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Nevenfuncties

  • lid commissie voor de bestuurlijke inrichting van het departement Friesland, vanaf november 1801
  • lid College van Curatoren Atheneum te Franeker

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was volmacht ten Landdage van Friesland

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.