C. (Cathy) Ubels-Veen

foto C. (Cathy) Ubels-Veenvergrootglas

Vertegenwoordigster van de EVP in de enige periode dat die partij een zetel in de Tweede Kamer had. Was aanvankelijk lid van de ARP en daarna van het CDA en zat voor die partij in de gemeenteraad van Dokkum. In 1982 verliet zij echter de raad en haar partij, met name uit onvrede over het kernwapenstandpunt, en sloot zij zich aan bij de EVP. Maakte in de Kamer op politieke tegenstanders soms de indruk een wat wereldvreemde politica te zijn. Was vanuit haar geloof echter zeer betrokken bij vraagstukken als armoede, ontwikkelingssamenwerking en vrede en veiligheid.

EVP
in de periode 1982-1986: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Voornaam (roepnaam)

Catharina (Cathy)

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
C. Veen

geboorteplaats en -datum
Kampen, 28 oktober 1928

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 17 februari 2015

levensbeschouwing
Gereformeerd

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1975 tot oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), van oktober 1980 tot januari 1982
  • EVP (Evangelische Volkspartij), van januari 1982 tot juni 1989
  • partijloos, vanaf juni 1989

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid gemeenteraad van Dokkum, van juni 1975 tot 28 januari 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1982 tot 3 juni 1986
  • fractievoorzitter (eenvrouwsfractie) EVP Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1982 tot 3 juni 1986

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot was projectmanager
  • Haar vader was leraar aan een MULO-school

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Frans Kok, "Ik heb nog veel te leren", Nieuwkomers in de Kamer, NRC Handelsblad, 22 december 1982
  • "Altijd fel tegen kernwapens. Cathy Ubels (1928-2015)", Trouw, 19 februari 2015
  • Mark Kranenburg, "Een verdwaalde moraalridder in de Tweede Kamer", NRC Weekend, 28 februari/1 maart 2015
  • J. de Bas, "Cathy Ubels (1928-2015). Een wat naïef en zeer gedreven Kamerlid", in: Jaarboek Parlementaire Geschiedenis, 2015
  • H. Visser, "Wie is Wie in de Tweede Kamer?" (1983)

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.