Drs. F.Ch. (Francine) Giskes

foto Drs. F.Ch. (Francine) Giskes
bron: Fotobureau Dijkstra

Planologe en geografe die tien jaar een gewaardeerd Tweede Kamerlid voor D66 was. Is sinds oktober 2015 lid van de Algemene Rekenkamer. Werkte onder meer bij het adviesbureau van de Raad van State en het ministerie van VROM. Woordvoerster van de D66-fractie voor onder meer financiën, verkeer (waaronder grote projecten), volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, grotestedenbeleid, energie, pensioenen en arbeid en zorg. Pleitbezorgster van de kilometerheffing bij autogebruik. Wist moeilijke vraagstukken helder uiteen te zetten. Maakte enige tijd deel uit van het Kamerpresidium. Verliet vanwege tragische persoonlijke omstandigheden de Tweede Kamer. Werd in 2009 burgemeester van Texel.

D66
in de periode 1994-heden: lid Tweede Kamer, lid Algemene Rekenkamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Francine Christina (Francine)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 18 april 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 8 september 2004
  • burgemeester van Texel, van 20 november 2009 tot 15 oktober 2015
  • lid Algemene Rekenkamer, vanaf 15 oktober 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter adviescommissie kwaliteitstoetsing Waddenfonds, vanaf januari 2017
  • voorzitter The International Holland Music Sessions, vanaf juni 2018

vorige (2/20)
  • lid bestuur van de Stichting Rede van Texel Live, van 2012 tot 2016
  • voorzitter plaatselijke commissie Texel, KNRM (Koninklijke Nederlandse Reddings-Maatschappij), van januari 2010 tot oktober 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/9)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 maart 2003 tot 8 september 2004
  • voorzitter themacommissie Technologiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 2003 tot 8 september 2004

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid bezig met onder meer financiën, verkeer en ruimtelijke ordening (grote projecten), pensioenen en economische zaken (energie)
  • Diende in 2002 een initiatiefwetsvoorstel in over evenredige vertegenwoordiging van gepensioneerden en werknemers in besturen van pensioenfondsen. De verdediging van het voorstel werd later overgenomen door Vivien van Geen en daarna door Bert Bakker. In 2008 werd dit voorstel vervangen door een nieuw initiatiefvoorstel van D66 en VVD. (28.354)

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Nadat haar middelste dochter in november 2003 onder onduidelijke omstandigheden om het leven was gekomen, was zij tot februari 2004 afwezig. In de loop van 2004 ging zij wederom tijdelijk met verlof, waarna zij in september 2004 besloot terug te treden als Kamerlid.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.