L.E.Ch. (Leo) Boogaard sr.

foto L.E.Ch. (Leo) Boogaard sr.vergrootglas

Uit het bedrijfsleven afkomstige Ouderenvertegenwoordiger, die als manager ook enige tijd in het buitenland verbleef. Koos in 1995 de zijde van Jet Nijpels toen het tot een breuk in de AOV-fractie kwam. In de Kamer hield hij zich bezig met buitenlandse zaken, sociale zaken, landbouw en justitie. Had opvallende belangstelling voor Oosterse filosofie. Verliet in 1996 de Kamer vanwege zijn gezondheid.

AOV , groep-Nijpels (ex-AOV)
in de periode 1994-1996: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Leonardus Eliza Christiaan (Leo)

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 april 1928

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 12 juli 1999

levensbeschouwing
Hervormd (opgevoed)

niet-kerkelijke levensbeschouwing
  • reïncarnatie-leer
  • leer van oorzaak en gevolg (Karma)

Partij/stroming

partij(en)
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), tot 10 juni 1995 (geroyeerd)
  • Senioren 2000, vanaf 23 augustus 1995

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Nijpels, van 29 augustus 1995 tot 1 september 1996

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker afdeling Materialen, BPM (Bataafsche Petroleum Maatschappij), van 16 juli 1946 tot maart 1948
  • medewerker accountantsafdeling, BPM, van 1 januari 1950 tot 9 februari 1953
  • medewerker financiële administratie, computing, methods en proces audit, Shell Curaçao, van 10 februari 1953 tot 10 februari 1969
  • medewerker international computing, SIPM (Shell International Petroleum Maatschappij) te 's-Gravenhage, van februari 1969 tot april 1974
  • medewerker international computing, SIPM te Londen, van april 1974 tot juli 1974
  • medewerker international computing, SIPM te 's-Gravenhage, van juli 1974 tot oktober 1976
  • medewerker exploitatie & produktie, controllers financial and legal, SIPM te 's-Gravenhage, van oktober 1976 tot oktober 1983
  • financieel en administratief manager Bangla Desh "Shell", van oktober 1983 tot 30 april 1984
  • gepensioneerd, vanaf 1 mei 1984
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 1 september 1996

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met sociale zaken, buitenlandse zaken, Antilliaanse zaken, landbouw en justitie

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was afdelingschef bij de BPM, zijn moeder verpleegster

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1995)

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.