Mr. Th.A. (Thieleman) Versteeg

foto Mr. Th.A. (Thieleman) Versteeg
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Knappe onafhankelijke antirevolutionaire jurist, die als deskundige in de Tweede Kamer veel gezag genoot. Vertegenwoordigde de christelijk-gereformeerden in de ARP in tal van colleges. Vele jaren docent notariaat aan de Vrije Universiteit. Week als Kamerlid enkele keren af van meerderheid fractie. Zo behoorde hij in 1962 tot de kleine minderheid die vóór de Mammoetwet stemde. In 1963 weigerde hij een benoeming tot minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, omdat hij persoonlijke bezwaren had tegen veel cultuursubsidies.

ARP
in de periode 1956-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Thieleman Arnoldus (Thieleman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenmoer (N.Br.), 10 april 1906

overlijdensplaats en -datum
Apeldoorn, 24 juli 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lector notariaat, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 15 november 1946 tot 1 mei 1959
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 1 september 1954 tot november 1956
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 22 februari 1967
  • buitengewoon hoogleraar (sinds 23 februari 1967 gewoon hoogleraar) notariaat, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1 mei 1959 tot 1 september 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Adviescommissie voor de crematie (derde commissie-Kan), van 16 januari 1964 tot 17 mei 1965
  • lid Staatscommissie inzake herziening van de Nederlandse Burgerlijke Wetgeving, omstreeks 1974

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 mei 1963 tot 22 februari 1967
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 oktober 1963 tot 21 september 1965

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Was in 1963 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van de nota betreffende de zaak-Van der Putten
  • Was in 1964 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van de ontwerp-Wet op de kansspelen

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Stelde zich in 1967 niet meer kandidaat vanwege gezondheidsredenen
  • Een zoon van hem, Johannes Pieter Versteeg (1938-1987), was hoogleraar Nieuwe Testament aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn

niet-aanvaarde politieke functies
  • minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, juli 1963 (geweigerd)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.